Koszyk 0
do wygaśnięcia 
zamówienia

EDUKACJA

JOGA W MUZEUM

Zajęcia jogi adresowane do początkujących. Do dyspozycji ćwiczących oddajemy prawie 200-metrową salę Działu Edukacji. Będziesz ćwiczyć w muzealnym wnętrzu, a na macie obok zapewne będzie wyginał się jakiś muzealnik. A wszystko to pod czułym okiem doświadczonej instruktorki.
Zajęcia poprowadzi Adrianna Rakowska. Joga, którą praktykuje i którą zaproponuje w CMWŁ wywodzi się bezpośrednio od vinyasy kramy jogi. W tym rodzaju jogi chodzi głównie o zintegrowanie w człowieku ruchu, oddechu i uważności. A skoro podążymy ścieżką uważności, to i każde spotkanie będzie dostosowywane do potrzeb uczestników.
Na zajęcia przychodzisz z własną matą. My natomiast zapewniamy koce, które mogą się przydać przy wyciszających ćwiczeniach w chłodniejsze dni. Sala jest oczywiście ogrzewana do komfortowej temperatury.
Informacje organizacyjne

Kup Bilet
PUNKT WYJŚCIA cykl spacerów

Kup Bilet

INNE WYDARZENIA

GMF 2024 - Atom String Quartet


Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. W programie koncertu znajdą się kompozycje muzyków kwartetu, w tym z ostatniej płyty "Universum" oraz utwory polskich kompozytorów (Chopin, Wieniawski, Karłowicz, Seifert, Komeda) w opracowaniu muzyków ASQ na improwizujący kwartet smyczkowy. W skład zespołu wchodzą skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski.

Kup Bilet
GMF 2024 - Dorota Miśkiewicz


"Bons Amigos"
to polska odsłona koncertu promującego materiał z najnowszej płyty Doroty Miśkiewicz, nagranej w Rio de Janeiro z udziałem brazylijskich gwiazd: nade wszystko ze współliderem projektu, ikoną latin jazzu, gitarzystą Toninho Hortą. Po entuzjastycznie przyjętej, obejmującej 11 miast trasie koncertowej z udziałem gości z Brazylii, która odbyła się we wrześniu 2023 r. – Dorota Miśkiewicz powraca do muzyki południa, tym razem z towarzyszeniem polskiego zespołu w składzie: Dorota Miśkiewicz – wokal, Marek Napiórkowski – gitary, Robert Kubiszyn – bas, Łukasz Żyta – instrumenty perkusyjne.

Kup Bilet
GMF 2024 - Grohman Orchestra & Bartek Grzanek


Filmowe piosenki
to najnowszy projekt łódzkiej orkiestry Grohman Orchestra i wokalisty Bartka Grzanka. Na koncercie inaugurującym 15. edycję festiwalu Geyer Music Factory zespół zaprezentuje wielkie przeboje z kasowych filmów m.in: Oh, Pretty Woman, Gorączka sobotniej nocy, Shrek, Czas Apokalipsy, Uwierz w ducha czy Blues Brothers. Utwory zaaranżowane przez Leszka Kołodziejskiego usłyszymy w brawurowym wykonaniu Grohman Orchestra gwarantującej rozrywkę na najwyższym poziomie artystycznym. W skład zespołu wchodzą instrumentaliści z Filharmonii Łódzkiej oraz wokalista Bartek Grzanek.

Kup Bilet
GMF 2024 - Motion Trio


Motion Trio to polskie trio akordeonowe łączące w swej twórczości ognistą muzykę o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka zespołu została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. W skład zespołu wchodzą: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn.

Kup Bilet
OPROWADZANIE PO WYSTAWIE

Kup Bilet

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE WSZYSTKICH WYSTAW w CMWŁ

W ramach karnetu zobaczysz wszystkie dostępne w CMWŁ wystawy stałe i czasowe:
wystawy czasowe:
"TAK PRACUJE TKANINA. W ZBIORACH CMWŁ"
wystawy stałe:
"Miasto - Moda - Maszyna"
"Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie"

Kup Bilet
WYSTAWA MIASTO - MODA - MASZYNA


Wystawa MIASTO – MODA – MASZYNA to opowieść o Łodzi: mieście stworzonym przez przemysł włókienniczy. Mieście z jedyną katedrą tkaniny i ubioru w Polsce i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Mieście, które wykonało największy skok demograficzny w XIX wieku, a po 1989 roku stało się enklawą stutysięcznego bezrobocia i bolesnej prywatyzacji.
Wystawa ulokowana jest na 3 piętrach. Parter to hala fabryczna,
w której poznasz ciąg technologiczny obróbki wełny, bawełny i lnu oraz warunki pracy w fabryce. Widzisz te plamy oleju, drobinki kurzu i przędzy na rozgrzanych lampach i łuszczącą się farbę na apteczce, do której dawno chyba nie zaglądał BHP-owiec? Pierwsze piętro
to podróż po Łodzi – błyskawicznie rosnącym mieście ciężkiej pracy i dramatycznych strajków, parkowych rozrywek i egzotycznych deserów w Horteksie. Drugie piętro to Piotrkowska, czyli najdłuższy wybieg mody, na którym spotkasz wystrojonych łodzian, a o Twoją uwagę będą walczyć sklepowe witryny, neony i szyldy. Zdecydujesz się na Telimenę, Nestora, Modę Polską, czy pójdziesz do Centralu? Spiesz się, bo za chwilę zostanie Ci już tylko bazar…
Więcej o wystawie.
Bilet wstępu uprawnia do obejrzenia wystawy „Sala maszyn w ruchu”
Więcej o wystawie.

Kup Bilet
WYSTAWA ŁÓDZKIE MIKROHISTORIE. LUDZKIE MIKROHISTORIE

Wystawa stała "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie"
w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej opowiada historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. Losy bohaterów ukazane są na przestrzeni XIX i XX w. na tle zdarzeń historycznych i społecznych. Inspiracją dla tych mikrohistorii były rodzinne wspomnienia, pamiętniki i wywiady, będące zapisem historii mówionych najstarszych mieszkańców Łodzi.
Więcej o wystawie

Kup Bilet
WYSTAWA FENOMEN POLSKIEGO KILIMU

Na ekspozycji prezentujemy 50 kilimów autorstwa m.in. Bogdana Tretera, Romana Orszulskiego, Wandy Kosseckiej, Eleonory Plutyńskiej, Marii Bujakowej, Marii Łaszkiewicz czy Władysława Skoczylasa. Wśród nich także realizacje współczesne, np. kilimy duetu Kosmos Project czy Splot.
Więcej o wystawie.

Kup Bilet
WYSTAWA TAK PRACUJE TKANINA. W zbiorach CMWŁ

Wystawa „Tak pracuje tkanina. Ze zbiorów CMWŁ” prezentuje wybitne dzieła historyczne będące częścią polskiej szkoły tkaniny artystycznej, wybrane z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Kolekcja muzeum stanowi repozytorium wiedzy o technikach, materiałach i wartościach towarzyszących tkaninie artystycznej. Proponujemy odczytanie skomplikowanych splotów historii tego medium w trzech rozdziałach: tradycje, projekty, języki – w ramach których są zestawione dzieła z różnych okresów.
Więcej o wystawie.

Kup Bilet
Trwa komunikacja