Koszyk 0
do wygaśnięcia 
zamówienia

EDUKACJA

JOGA W MUZEUM

Zajęcia jogi adresowane do początkujących. Do dyspozycji ćwiczących oddajemy prawie 200-metrową salę Działu Edukacji. Będziesz ćwiczyć w muzealnym wnętrzu, a na macie obok zapewne będzie wyginał się jakiś muzealnik. A wszystko to pod czułym okiem doświadczonej instruktorki.
Zajęcia poprowadzi Adrianna Rakowska. Joga, którą praktykuje i którą zaproponuje w CMWŁ wywodzi się bezpośrednio od vinyasy kramy jogi. W tym rodzaju jogi chodzi głównie o zintegrowanie w człowieku ruchu, oddechu i uważności. A skoro podążymy ścieżką uważności, to i każde spotkanie będzie dostosowywane do potrzeb uczestników.
Na zajęcia przychodzisz z własną matą. My natomiast zapewniamy koce, które mogą się przydać przy wyciszających ćwiczeniach w chłodniejsze dni. Sala jest oczywiście ogrzewana do komfortowej temperatury.
Informacje organizacyjne

Kup Bilet
ŁÓDZKIE WĄTKI

Kup Bilet
PUNKT WYJŚCIA cykl spacerów

Kup Bilet

INNE WYDARZENIA

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE

Kup Bilet
SPOTKANIA/WYKŁADY

Kup Bilet

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE WSZYSTKICH WYSTAW w CMWŁ

W ramach karnetu zobaczysz wszystkie dostępne w CMWŁ wystawy stałe i czasowe:
wystawy czasowe:
"TAK PRACUJE TKANINA. W ZBIORACH CMWŁ"
"W KRATKĘ"
"XAWERY WOLSKI. SPLOTY"

wystawy stałe:
"Miasto - Moda - Maszyna"
"Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie"

Kup Bilet
WYSTAWA MIASTO - MODA - MASZYNA


Wystawa MIASTO – MODA – MASZYNA to opowieść o Łodzi: mieście stworzonym przez przemysł włókienniczy. Mieście z jedyną katedrą tkaniny i ubioru w Polsce i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Mieście, które wykonało największy skok demograficzny w XIX wieku, a po 1989 roku stało się enklawą stutysięcznego bezrobocia i bolesnej prywatyzacji.
Wystawa ulokowana jest na 3 piętrach. Parter to hala fabryczna,
w której poznasz ciąg technologiczny obróbki wełny, bawełny i lnu oraz warunki pracy w fabryce. Widzisz te plamy oleju, drobinki kurzu i przędzy na rozgrzanych lampach i łuszczącą się farbę na apteczce, do której dawno chyba nie zaglądał BHP-owiec? Pierwsze piętro
to podróż po Łodzi – błyskawicznie rosnącym mieście ciężkiej pracy i dramatycznych strajków, parkowych rozrywek i egzotycznych deserów w Horteksie. Drugie piętro to Piotrkowska, czyli najdłuższy wybieg mody, na którym spotkasz wystrojonych łodzian, a o Twoją uwagę będą walczyć sklepowe witryny, neony i szyldy. Zdecydujesz się na Telimenę, Nestora, Modę Polską, czy pójdziesz do Centralu? Spiesz się, bo za chwilę zostanie Ci już tylko bazar…
Więcej o wystawie.
Bilet wstępu uprawnia do obejrzenia wystawy „Sala maszyn w ruchu”
Więcej o wystawie.

Kup Bilet
WYSTAWA ŁÓDZKIE MIKROHISTORIE. LUDZKIE MIKROHISTORIE

Wystawa stała "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie"
w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej opowiada historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. Losy bohaterów ukazane są na przestrzeni XIX i XX w. na tle zdarzeń historycznych i społecznych. Inspiracją dla tych mikrohistorii były rodzinne wspomnienia, pamiętniki i wywiady, będące zapisem historii mówionych najstarszych mieszkańców Łodzi.
Więcej o wystawie

Kup Bilet
WYSTAWA TAK PRACUJE TKANINA. W zbiorach CMWŁ

Wystawa „Tak pracuje tkanina. Ze zbiorów CMWŁ” prezentuje wybitne dzieła historyczne będące częścią polskiej szkoły tkaniny artystycznej, wybrane z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Kolekcja muzeum stanowi repozytorium wiedzy o technikach, materiałach i wartościach towarzyszących tkaninie artystycznej. Proponujemy odczytanie skomplikowanych splotów historii tego medium w trzech rozdziałach: tradycje, projekty, języki – w ramach których są zestawione dzieła z różnych okresów.
Więcej o wystawie.

Kup Bilet
WYSTAWA XAWERY WOLSKI. SPLOTY

Wystawa Xawery Wolski. Sploty będzie obszerną prezentacją nieznanego dotąd szerzej wątku twórczości artysty. Będzie on się przeplatać z wątkami tradycji produkcji przemysłowej, historii włókiennictwa, artystycznego kunsztu oraz współczesnego powrotu do rękodzieła. Wystawa w szerszej perspektywie będzie stanowić refleksję nad statusem tworzenia we współczesności opanowywanej przez algorytmiczną automatyzację kreatywności i cyfryzację. Jednocześnie przedstawi ona istotny wątek dla twórczości artysty, który jednocześnie jest stosunkowo mało rozpoznany, gdyż podstawowa recepcja sztuki Wolskiego w naszym kraju koncentruje się na rzeźbie monumentalnej i figuratywnej.
Więcej o wystawie.

Kup Bilet
WYSTAWA W KRATKĘ

Robotnicza chusta stała się punktem wyjścia do stworzenia wystawy, która zainauguruje działalność przestrzeni ekspozycyjnej w niedawno wyremontowanej willi letniskowej będącej częścią Muzeum. Zobaczycie na niej prace artystek i artystów oraz projektantek i projektantów inspirowane kraciastą chustą, które zostały stworzone specjalnie na tę okazję. Prace wkomponowane w przestrzeń willi, są jej dopełnieniem i okazją do rozmowy, refleksji i twórczej wymiany w rodzinnym gronie.
Nie stworzyliśmy placu zabaw, a pełnoprawną wystawę sztuki dla dzieci i ich bliskich.

Więcej o wystawie.

Kup Bilet
Trwa komunikacja