Koszyk 0
do wygaśnięcia 
zamówienia

EDUKACJA

JOGA W MUZEUM

Zajęcia jogi adresowane do początkujących. Do dyspozycji ćwiczących oddajemy prawie 200-metrową salę Działu Edukacji. Będziesz ćwiczyć w muzealnym wnętrzu, a na macie obok zapewne będzie wyginał się jakiś muzealnik. A wszystko to pod czułym okiem doświadczonej instruktorki.
Zajęcia poprowadzi Adrianna Rakowska. Joga, którą praktykuje i którą zaproponuje w CMWŁ wywodzi się bezpośrednio od vinyasy kramy jogi. W tym rodzaju jogi chodzi głównie o zintegrowanie w człowieku ruchu, oddechu i uważności. A skoro podążymy ścieżką uważności, to i każde spotkanie będzie dostosowywane do potrzeb uczestników.
Na zajęcia przychodzisz z własną matą. My natomiast zapewniamy koce, które mogą się przydać przy wyciszających ćwiczeniach w chłodniejsze dni. Sala jest oczywiście ogrzewana do komfortowej temperatury.
Informacje organizacyjne

Kup Bilet
ŁÓDZKIE WĄTKI

Kup Bilet

INNE WYDARZENIA

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE

Kup Bilet
SPOTKANIA/WYKŁADY

Kup Bilet

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE WSZYSTKICH WYSTAW w CMWŁ

W ramach karnetu zobaczysz wszystkie dostępne w CMWŁ wystawy stałe i czasowe:
wystawy czasowe:
"TAK PRACUJE TKANINA. W ZBIORACH CMWŁ"
"W KRATKĘ"
"XAWERY WOLSKI. SPLOTY"

"COSTUMES & CONTEMPLATION ON RELIGION"

wystawy stałe:
"Miasto - Moda - Maszyna"
"Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie"

Kup Bilet
WYSTAWA MIASTO - MODA - MASZYNA


Wystawa MIASTO – MODA – MASZYNA to opowieść o Łodzi: mieście stworzonym przez przemysł włókienniczy. Mieście z jedyną katedrą tkaniny i ubioru w Polsce i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Mieście, które wykonało największy skok demograficzny w XIX wieku, a po 1989 roku stało się enklawą stutysięcznego bezrobocia i bolesnej prywatyzacji.
Wystawa ulokowana jest na 3 piętrach. Parter to hala fabryczna,
w której poznasz ciąg technologiczny obróbki wełny, bawełny i lnu oraz warunki pracy w fabryce. Widzisz te plamy oleju, drobinki kurzu i przędzy na rozgrzanych lampach i łuszczącą się farbę na apteczce, do której dawno chyba nie zaglądał BHP-owiec? Pierwsze piętro
to podróż po Łodzi – błyskawicznie rosnącym mieście ciężkiej pracy i dramatycznych strajków, parkowych rozrywek i egzotycznych deserów w Horteksie. Drugie piętro to Piotrkowska, czyli najdłuższy wybieg mody, na którym spotkasz wystrojonych łodzian, a o Twoją uwagę będą walczyć sklepowe witryny, neony i szyldy. Zdecydujesz się na Telimenę, Nestora, Modę Polską, czy pójdziesz do Centralu? Spiesz się, bo za chwilę zostanie Ci już tylko bazar…
Więcej o wystawie.
Bilet wstępu uprawnia do obejrzenia wystawy „Sala maszyn w ruchu”
Więcej o wystawie.

Kup Bilet
WYSTAWA ŁÓDZKIE MIKROHISTORIE. LUDZKIE MIKROHISTORIE

Wystawa stała "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie"
w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej opowiada historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. Losy bohaterów ukazane są na przestrzeni XIX i XX w. na tle zdarzeń historycznych i społecznych. Inspiracją dla tych mikrohistorii były rodzinne wspomnienia, pamiętniki i wywiady, będące zapisem historii mówionych najstarszych mieszkańców Łodzi.
Więcej o wystawie

Kup Bilet
WYSTAWA TAK PRACUJE TKANINA. W zbiorach CMWŁ

Wystawa „Tak pracuje tkanina. Ze zbiorów CMWŁ” prezentuje wybitne dzieła historyczne będące częścią polskiej szkoły tkaniny artystycznej, wybrane z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Kolekcja muzeum stanowi repozytorium wiedzy o technikach, materiałach i wartościach towarzyszących tkaninie artystycznej. Proponujemy odczytanie skomplikowanych splotów historii tego medium w trzech rozdziałach: tradycje, projekty, języki – w ramach których są zestawione dzieła z różnych okresów.
Więcej o wystawie.

Kup Bilet
WYSTAWA XAWERY WOLSKI. SPLOTY

Wystawa Xawery Wolski. Sploty będzie obszerną prezentacją nieznanego dotąd szerzej wątku twórczości artysty. Będzie on się przeplatać z wątkami tradycji produkcji przemysłowej, historii włókiennictwa, artystycznego kunsztu oraz współczesnego powrotu do rękodzieła. Wystawa w szerszej perspektywie będzie stanowić refleksję nad statusem tworzenia we współczesności opanowywanej przez algorytmiczną automatyzację kreatywności i cyfryzację. Jednocześnie przedstawi ona istotny wątek dla twórczości artysty, który jednocześnie jest stosunkowo mało rozpoznany, gdyż podstawowa recepcja sztuki Wolskiego w naszym kraju koncentruje się na rzeźbie monumentalnej i figuratywnej.
Więcej o wystawie.

Kup Bilet
WYSTAWA COSTUMES & CONTEMPLATION ON RELIGION

Wystawa jest drugą z cyklu badań nad modą Costumes & contemplation. Zgłębia związek jednostki z rzeczywistością transcendentną. Poprzez wątek narracyjny bada historie oparte na wierze, wydarzenia i doświadczenia religijne, które wpłynęły i ukształtowały perspektywy i twórcze ekspresje projektantów. Wystawa ma na celu ujawnienie różnorodnych doświadczeń związanych z duchowością każdego projektanta. Obiekty stworzone specjalnie na tę wystawę odzwierciedlają osobisty związek artysty z sacrum i profanum, namacalnymi doświadczeniami, które trudno zdefiniować samymi słowami. Prezentacja obejmuje prace wykładowców projektowania ubioru z Polski, Litwy i Słowenii, reprezentujących Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademię Sztuk Pięknych w Wilnie i Uniwersytet w Mariborze.
Adrianna Grudzińska-Pham, Dovilė Gudačiauskaitė, Anna Kuźmitowicz, Rūta Kvaščevičiūtė, Renata Maldutienė, Sylwia Romecka-Dymek, Dorota Sak, Dorota Salska, Magdalena Samborska, Alevtina Ščepanova, Justina Semčenkaitė, Edita Sabockytė Skudienė, Sonja Šterman, Michał Szulc, Jolanta Talaikytė, Justė Tarvydienė, Maria Wiatrowska, Katarzyna Wróblewska.
Kuratorzy:
Renata Maldutienė
Agnetė Voverė
Michał Szulc
Współpraca kuratorska:
Magdalena Gonera

Kup Bilet
WYSTAWA W KRATKĘ

Robotnicza chusta stała się punktem wyjścia do stworzenia wystawy, która zainauguruje działalność przestrzeni ekspozycyjnej w niedawno wyremontowanej willi letniskowej będącej częścią Muzeum. Zobaczycie na niej prace artystek i artystów oraz projektantek i projektantów inspirowane kraciastą chustą, które zostały stworzone specjalnie na tę okazję. Prace wkomponowane w przestrzeń willi, są jej dopełnieniem i okazją do rozmowy, refleksji i twórczej wymiany w rodzinnym gronie.
Nie stworzyliśmy placu zabaw, a pełnoprawną wystawę sztuki dla dzieci i ich bliskich.

Więcej o wystawie.

Kup Bilet
Trwa komunikacja